گیتی افروز فرهمند

من گیتی افروز فرهمند از سال 1355 در واحد انیمیشن صدا و سیما مشغول به کار شدم پس از انقلاب و در سال 1358 برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک به ایتالیا مهاجرت کردم. آکادمی را با پایان‌نامه مصور کردن کتاب به پایان رساندم و مدتی درایتالیا مشغول به کار شدم. اوایل دهه هفتاد شمسی به تهران برگشتم و با مجوز وزارت ارشاد دفتر تبلیغاتی فراشیدرو را در تهران راه‌اندازی کردم. در فراشیدرو موفق به ساختن چندین تیزر تبلیغاتی من‌جمله برای شرکت‌های لاستیک البرز، بوتان، سویای بهپاک و… شدم.
اوایل دهه 80 در چندین کلاس هنرهای شیشه اما غیرمرتبط با کار امروزم شرکت کردم نقاشی روی شیشه (پخت در کوره) استین گلاس را آموختم. آن سالها ابزارها و مصالح ابتدایی کار هم در ایران نایاب بود و اجبارا کاپرفویل، دستگاه ساب برقی شیشه، شیشه و دیگر ابزار و مصالح را از آمریکا به ایران آوردم. سال 1385 یا شاید هم دیرتر شاگرد استاد ضیائی فقید شدم اما خیلی زود متوجه شدم که خصوصا دراستین من دانشی بیش از آموزشگاه‌های ایران دارم. فیوز گلاس را به صورت تجربی و بهکمکوره ساخت آقای بهرامی آموختم. چند سال بعد و برای ساختن شید مورد استفاده در استین گلاس یک کوره بزرگ خریداری کردم که کماکان مشغول بهکار است. لمپ ورکینگ را ازآقای هیاس آموختم هر چند تنها یک دوره ابتدایی را خدمتایشان بودم و پس از آن با آزمون و خطا و باز هم تجربی کار را پیش بردم.
طی این سالها در چندین نمایشگاه شرکت کرده‌ام که تقدیرنامه‌های بعضی از آنها موجود است اما برای من ماهیت کار با شیشه مهم است و نه چیزی دیگر.

اسکرول به بالا
Hands Casting with Glass
ثبت نام

کستینگ شیشه اثر نگین نوابی​

ورود

به وتروزا خوش آمدید

وتروزا تلاش می‌کند که وب‌سایت اهالی شیشه باشد.

وب‌سایت نوپا است؛ اگر در ثبت‌نام و یا ورود مشکل دارید؛ لطفاً از طریق واتساپ اطلاع دهید.